معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی

شرکت‌های بیمه زندگی خاورمیانه و ایپاد در حضور رئيس کل بیمه مرکزی، طرح‌ها و سامانه‌های نوین فناورانه خود‌ را معرفی کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر علی بنیادی نائینی، سه‌شنبه‌های نوآورانه را رویدادی متفکرانه و عالمانه دانست و گفت: برگزاری این رویداد، فرصت هم‌اندیشی صاحبان ایده با نهاد ناظر و مدیران ارشد صنعت بیمه را فراهم کرده است که در نهایت پس از ممیزی‌های طرح‌های ارائه شده، می‌توان شاهد خلق طرح‌های نوین در صنعت بیمه باشیم.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی افزود: این نشست‌های هم اندیشی، به خود تنظیم‌گری نهاد ناظر نیز کمک خواهد کرد، در واقع با بازنگری کنشگری نهاد ناظر، نقش مؤثری در ایجاد الگوهای جدید توسعه‌ای و نظارتی خواهد داشت و امید است بتوان از فرصت پیش آمده در راستای توسعه صنعت بیمه همگام با افزایش رضایت ذینفعان از خدمات صنعت بیمه بهره‌مند شد.

دکتر بنیادی نائینی، سه‌شنبه‌های نوآورانه را یکی از اجزای پازل تشکیل مرکز نوآوری دانست و گفت: این پویش در سه محور “دریافت ایده و طرح های نوآورانه”، “بررسی نیازهای بیمه‌ای بیمه‌گذاران بزرگ” و در نهایت “طراحی محصولات جدید بیمه‌ای”، هر سه‌شنبه برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه در انطباق محصولات و ابزارهای بیمه‌ای خود با شاخص‌های فناوری خبر داد و گفت: صنعت بیمه باید برای افزایش ضریب نفوذ بیمه رویکرد فعلی را متحول ساخته و فعالیت‌های خود را با پیشرفت و تحولات فناوری های نوین همگام سازد.

عضو هیأت عامل بیمه مرکزی، ایجاد ابزارهای تشویقی به ارائه‌دهندگان طرح‌های نوین را رویکردی در جذب فناوران به ارائه طرح و ایده در صنعت بیمه دانست و گفت: صنعت بیمه‌ دارای جذابیت و فضای مناسبی برای حضور فناوران است و پویش سه‌شنبه‌های نوآورانه فرصت تبادل و تعامل برای ایجاد یک محصول مشترک میان فناوران و کارشناسان بیمه را فراهم آورده است.

دکتر بنیادی نائینی در ادامه از سندیکای بیمه‌گران ایران خواست تا آسیب‌شناسی‌های صورت گرفته در کارگروه‌های تخصصی رشته‌های بیمه‌ای را به این معاونت اعلام کند که پس از تطبیق با خواسته‌های بیمه‌گذاران بزرگ، به عنوان محورهای طرح‌های نوآورانه و فناورانه به صورت فراخوان منتشر شود تا با جذب ایده‌های نو به راهکارهای جدیدی برای تامین نیازهای بیمه‌ای آنها دست یابیم.

شایان ذکر است در این نشست، اعضای هیأت عامل، مدیران بیمه مرکزی و نمایندگانی از سندیکای بیمه‌گران ایران و پژوهشکده بیمه نیز حضور داشتند.

مطلب قبلیسومین پویش فناورانه “سه شنبه های نوآوری” برگزار می‌شود
مطلب بعدیرئیس کل بیمه مرکزی: نوآوری نیازمند برقراری فضای امن برای ایده‌پردازان است