بازار تبریز که به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا، به ثبت جهانی نیز رسیده است، نیمه شب گذشته در میان شعله‌های آتش، گرفتار شد.

به گزارش خبرنگار مراقب بیمه، سرای ایکی قاپیلار یکی از سراهای بازار تاریخی و جهانی تبریز، حوالی ساعت 23 چهارشنبه شب هجدهم اردیبهشت 98 دجار حریق شد که پس از دقایقی مأموران آتش نشانی، با حضور در محل، سعی کردند آتش را مهار کرده تا از گستردگی آن جلوگیری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان شرقی در گفت و گویی که با رسانه‌ها داشت اعلام کرد: در این سرا، 150 تا 200 باب مغازه وجود دارد و به علت سرپوشیدگی بازار و جمع شدن دود فراوان، کار برای مآموران آتش نشانی، اندکی دشوار شده است.

یکی از مشکلات عدیده ناشی از این حادثه، ازدحام بیش از حد مردم در خیابانهای اطراف بازار سنتی تبریز بود که همین امر، کار را برای امدادگران با دشواری مواجه ساخت.

پس از حادثه، نیروهای آتش‌نشانی،  پلیس، اورژانس و مدیریت بحران وارد عمل شدند تا به نحو احسن این حادثه را مدیریت و مهار نمایند.

بنا بر گزارشهای رسیده، اگر چه علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تلفات جانی نیز در پی نداشته است اما به دلیل گستردگی زیاد،  مهار ناپذیر به نظر رسیده و احتمال سرایت آن به بخشهای دیگر نیز وجود دارد.

خبرنگار: بهار قربانپور

مطلب قبلیمدیرعامل شرکت بیمه کوثر: بیمه‌‌گران حرفه‌‌ای اطمینان‌‎بخش فعالان اقتصادی
مطلب بعدیرتبه های برتر شعب شرکت بیمه حافظ در سال 1397 معرفی شدند