معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر اعلام کرد: در شش ماهه نخست سال‌جاری قریب به ۵ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند.

مسلم کریمی (معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر) با اشاره به آنکه در شش ماهه اول سال‌جاری؛ ۴ هزار و ۹۲۳ نفر به سازمان تأمین اجتماعی از سوی صندوق اعتباری هنر معرفی شده‌اند، گفت: این تعداد نفر از اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر پیوستند.
او در ادامه افزود: صندوق در بخش‌های بیمه تأمین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، عمر و حادثه، تسهیلات قرض الحسنه، طرح تکریم و کمک مستمری خدمات خود را به اعضای تحت پوشش ارائه می‌دهد. یکی از مهمترین خدماتی که صندوق به جامعه فرهنگ و هنر ارائه می‌دهد خدمات بیمه‌ای در قالب بیمه تأمین اجتماعی و بیمه درمان تکمیلی است که با توجه به اهمیت این دو حوزه بخش اعظم بودجه صندوق نیز به این دو مقوله اختصاص داده شده است.
کریمی در ادامه تصریح کرد: مبلغ حق بیمه هرساله از سوی سازمان تأمین اجتماعی اعلام می‌شود و صندوق بمنظور حمایت از اعضای تحت پوشش به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد مبلغ حق بیمه اعضا را در نرخ‌های ۱۲.۱۴ و ۱۸ درصد (ویژه صاحبان حرف و مشاغل آزاد) درقالب یارانه پرداخت می‌کند. بدین معنی که ۸۳ درصد از مبلغ حق بیمه با نرخ ۱۲ درصد و ۵۵درصد از سهم پرداختی بیمه شدگان را در نرخ ۱۸ درصد صندوق به نمایندگی از دولت متقبل شده است.
معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱طی سه مرحله جمعاً تعداد ۴ هزار و ۹۲۳ نفر را به سازمان تامین اجتماعی معرفی کردیم که از این میان هزار و۹۵۰ نفر در ماه جاری از سراسر کشور برای برخورداری از مزایای بیمه و بازنشستگی به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.
کریمی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۹ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور از خدمات بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر برخوردار هستند.
وی در پایان تأکید کرد: ضروری است اعضا به منظور استمرار پوشش بیمه تأمین اجتماعی و جلوگیری از ایجاد گسست و وقفه در قراردادهای بیمه نسبت به زمان واریز سهم بیمه فرد در موعد مقرر، دقت کافی داشته باشید. همچنین توصیه اکید می‌شود؛ بیمه شدگانی که بیمه آنان نرخ ۱۲ درصد می‌باشد نسبت به تغییر نوع بیمه از ۱۲ به یکی از نرخ‌های ۱۴ و ترجیحاً ۱۸ درصد اقدام نمایند.
مطلب قبلیبرگزاری پنل اختصاصی بیمه پارسیان در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس
مطلب بعدیزیان انباشته صندوق بیمه کشاورزی 173 برابر سرمایه آن شد